GeoOśrodek :: ZielonaGora

Powrót

Informacje o Portalu

Portal GEO-OŚRODEK jest częścią systemu informatycznego funkcjonującego w Urzędzie Miasta Zielona Góra pod nazwa KATASTER WIELOZADANIOWY (WZ).
portal dostępny pod adresem https://sip.zielona-gora.pl/geoosrodek/MainPage.aspx

Podstawę systemu stanowią bazy danych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego poziomu powiatowego prowadzone przez Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami. Dane przestrzenne o terenie Zielonej Góry związane z zabudowa, układem komunikacyjnym, numeracja adresowa, zagospodarowaniem terenu, granicami obrębów i działek ewidencyjnych oraz analiza własności gruntów dostępne są w sieci Internet i Intranet dla różnych kategorii odbiorców.

Portal GEO-OŚRODEK oferuje wykonawcom prac geodezyjnych i rzeczoznawcom majątkowym dostęp za pośrednictwem Internetu do usług publicznych z zakresu geodezji. Portal umożliwia obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych w formie elektronicznej, publikacje map oraz rejestracje zamówień na materiały i informacje z zasobu geodezyjnego.

W portalu GeoOśrodek funkcjonuje usługa płatności elektronicznych PayByNet firmy KIR S.A. Płatności mogą dokonywać zarówno użytkownicy kart płatniczych Visa i MasterCard, jak i posiadacze kont bankowych w wybranych bankach. Szczegółowe informacje na temat usług PayByNet są dostępne na stronie internetowej jej dostawcy: